Karácsonyi bejgli, kicsit másképp
Az utolsó pillanatban úgy döntöttem, mégiscsak sütök bejglit is, mivel az egyik közösségi oldalon megosztottak egy videót arról, hogyan kell tökéletes bejglit sütni és kíváncsivá tett a módszer. A videó azóta már nem érhető el, de a recept leírásban minden pontosan közlök, így nem okozhat gondot az elkészítése. 🙂 Azóta már megnézhetitek a saját videómat arról, hogyan kell ezeket a Bejgliket elkészíteni.
Ezelőtt csak 2szer próbálkoztam meg vele, elsőre nagyon jó lett, másodjára csalódás volt, aztán inkább maradtam a stollennél.
A fotó azt hiszem, önmagáért beszél, gyönyörűek lettek a Bejglik. 🙂 Ezután nem is kísérletezem tovább, ezt a készítési módszert fogom alkalmazni mindig.
Magáról a receptről annyit, hogy a videóban szereplő receptet vettem alapul, csak kicsit diabetikusabb változatot készítettem, hogy édesanyám is élvezhesse a végeredményt. Meg hát ebben az időszakban egyikünknek sem árt egy kis diétázás! 🙂 Azért egy kevés sima lisztet hagytam benne, nehogy úgy járjak, mint egyszer egy kaláccsal, amit csak diabetikus liszttel sütöttem meg. Sajnos az a kalács nem lett finom, nem lett élvezhető. Lehet, hogy maga az a recept nem volt a legjobb, de azóta se próbálkoztam vele.
Na de ezeknél a bejgliknél felesleges volt aggódnom, nagyon finomak lettek, a tésztájuk is pont megfelelő! 🙂
Sosem voltam nagy bejgli-fan, de mivel igen büszke vagyok magamra, hogy ilyen jól sikerültek a kis rudacskáim, ezért megosztom őket Veletek is! 🙂
A leírás alatt Videót is megnézhetsz az elkészítéséről!
Hozzávalók
A tésztához
- 15 dkg finomliszt
- 15 dkg diabetikus lisztkeverék
- 10 dkg kilófaló liszt
- csipetnyi só
- 1 dl hideg tej
- 1 dkg friss élesztő
- 1 tojás sárgája
- 16 dkg hideg kockára vágott vaj/margarin
- 4 dkg nyírfacukor
A töltelékhez
- 15 dkg darált dió
- 15 dkg darált mák
- fél + fél citrom reszelt héja
- fél + fél kk fahéj
- negyed alma reszelve
- 10 dkg nyírfacukor
- 1 dl víz
- 1 tojásfehérje habbá verve
A kenéshez
- 1 tojás
Elkészítés
- A liszteket a sóval és a vajjal elmorzsoljuk, majd hozzáadjuk a nyírfacukrot, a tojássárgáját és a hideg tejben feloldott élesztőt is.
- Tésztává gyúrjuk, majd frissen tartó fóliába csomagolva 1 éjszakára hűtőben pihentetjük.
- A töltelékhez a darált diót összekeverjük fél citrom reszelt héjával és fél kk fahéjjal. A mákot pedig összekeverjük fél citrom héjával, fél kk fahéjjal és a negyed reszelt almával.
- Az 1 dl vizet felforraljuk a nyírfacukorral és felezve a kétféle töltelékhez keverjük.
- Miután a töltelékek kihűltek, felverjük kemény habbá a tojásfehérjét és azt is felezve eldolgozzuk a töltelékekben.
- A tésztát kétfelé vesszük, lisztezett deszkán kb fél cm vastag téglalapra nyújtjuk. Egy egész tojást villával enyhén felverünk és a tészta 3 szélét bekenjük vele (a két oldalát és a szemben lévőt). Ezután a mákos tölteléket eloszlatjuk a tésztán, de a tojásos részre ne kerüljön belőle.
- Felhajtjuk a tészta két szélét, kicsit lelapogatjuk, hogy vízszintesen legyen a töltelékkel és a felénk eső oldalánál fogva lazán feltekerjük.
- Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük és a tészta másik feléből elkészítjük ugyanígy a diós bejglit is.
- A bejglik tetejét beszurkáljuk, lekenjük a megmaradt tojással, és hideg helyre tesszük, hogy teljesen megszáradjon rajta a tojáskéreg (kb 1 óra).
- Ezután újra lekenjük a tojással és most meleg helyen hagyjuk megint megszáradni.
- 200 °C-ra előmelegített sütőben 10 percig sütjük, majd levesszük a hőt 180 °C-ra, és további 20-25 percig készre sütjük. Lehetőleg csak másnap szeleteljük.
Ezt a receptet már Videón is megnézheted, csak kattints az alábbi képre, hogy elinduljon:
Ha szereted az ilyen Recept Videókat, iratkozz fel a YouTube csatornámra, ahova folyamatosan töltöm majd fel őket. 🙂
Magát a videót is lájkolhatod a YouTube-on.
Minden lájkot és feliratkozást nagyon köszönök!
Ne felejts el követni a Facebook-on is, hogy elsőként értesülj az újdonságokról, új receptekről és új videókról!